Brno – Na staveništi na sídlišti Kamechy v městské části Brno-Žebětín se v sobotu večer nebezpečně naklonil 30 metrů vysoký stavební jeřáb. Protože hrozil pád na dva přilehlé obydlené domy, museli hasiči společně s policisty všechny obyvatele z domovů evakuovat.
Jak uvedli hasiči, nakonec šlo o 92 lidí. Někteří odešli spát ke svým příbuzným, další museli noc trávit v hotelových pokojích. Starosta Žebětína Vít Beran uvedl, že má pro zájemce domluveno 56 pokojů ve dvou hotelech.
Podle mluvčího hasičů Štěpána Komosného hasiči nyní sledují pohyby jeřábu. „Máme na něm zařízení, které sleduje pohyby, jestli se s ním něco děje. Uvidíme, co řekne statik s tou firmou, která jeřáb stavěla,“ vysvětlil Komosný. Firma nyní jeřáb zajišťuje proti pádu. Celé okolí je uzavřeno, stejně tak i přilehlá komunikace. Policisté odklání dopravu, projíždět ulicí pouze vozidla městské hromadné dopravy.
V pohotovosti byli záchranáři. „Na místě máme velkokapacitní sanitku a inspektora provozu. Vzhledem k vysokému počtu evakuovaných jsme připraveni v případě potřeby pomoci,“ řekla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová.
O dalším postupu bude rozhodnuto v neděli dopoledne.









Napsat komentář